"Jak nie czytam, jak czytam" 2016-06-16

10 czerwca o 10.00 uczniowie w całej Polski zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali — każdy to, na co ma ochotę, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

Działania były odpowiedzią na Ogólnopolską Akcję organizowaną przez redakcję miesięcznika “Biblioteka w Szkole” – od 26 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brodach aktywnie włączyli się w akcję. W tym dniu oprócz czytania odbyło się wiele ciekawych zabaw i zajęć. Klasy starsze utworzyły  „Książkowy łańcuch”, w którym uczniowie i nauczyciele połączeni trzymanymi w rękach książkami wypełnili szkolną salę gimnastyczną, a następnie przeszli na szkolne boisko, które udało się otoczyć. Na tym samym boisku uczniom klas IV – VI udało się stworzyć „Książkowe graffiti”. Cały plac został wypełniony, napisanymi kolorową kredą,  tytułami książek, które czytali tego dnia.  

Uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami, po zakończeniu czytania ułożyli swoje książki jedna na drugiej tworząc „Wieżę z książek”.

Podczas podsumowania akcji wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej z przyniesionymi tego dnia książkami, otworzyli je na stronie 10. Odczytując tylko pierwsze słowo z tej strony szkoła utworzyła „Absurdalny tekst” . Zwieńczeniem imprezy było wykonanie wspólnego zdjęcia.
wróć...Szkoła Podstawowa w Brodach
ul. Szkolna 77
27-230 Brody
Tel. (41) 271-13-61


Realizacja
Agencja Reklamy Marecki.name
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Brodach © 2022